ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10504502
*
nr 1050 4502
Spegel
+ konsolbord, rokokostil, höjd: 140+ 77
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 19:13:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 12:40:53
1
2.200 kr
22/8 18:55:03
2
2.200 kr
22/8 18:55:03
1
2.200 kr (Budbetjänt)
22/8 19:08:50
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1050 4502
Spegel
+ konsolbord, rokokostil, höjd: 140+ 77
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 12:40:53 | 1 | 2.200 kr |
22/8 18:55:03 | 2 | 2.200 kr |
22/8 18:55:03 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
22/8 19:08:50 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46